23-28 czerwca odbyły się rekolekcje muzyczno- ewangelizacyjne w Przemyślu. Temat przewodni brzmiał: ,,Bóg jest w każdym z nas”. Wydaje się prosty. Jednak poznałam głębię tych słów. Każdy dzień zaczynał się poranną modlitwą, potem Siostra Iza głosiła tak zwane „pięć minutków”, które dotyczyły naszej relacji z Bogiem. Siostra zwróciła uwagę na modlitwę uwielbienia. Następnie po śniadaniu była konferencja Księdza Przemka. Nakarmieni słowem pracowaliśmy w grupach. W pierwszy dzień mieliśmy się skupić nad tym w czym jesteśmy podobni do Boga. Grupy ułożyły piosenki, rymowanki, bądź ciekawe prezentacje podsumowujące ich pomysły. Najbardziej dotknęło mnie to, że każdy z nas posiada w sobie pierwiastek Boski, przez co poczułam się dowartościowana i potrzebna. Tak samo zaczęłam patrzeć na drugiego człowieka jako tego, który posiada w sobie Tą Cząstkę. Kolejnym punktem dnia był wspólny taniec i śpiew. Mogliśmy ze wszystkich sił chwalić Pana. Zauważyłam, że radość wypełnia nas wtedy, gdy stajemy się wolni. Taką wolność odczułam dzięki Bogu, który otworzył mnie na bliźniego. Lubię, gdy ktoś mnie o coś prosi, w zamian dostaję dwa razy tyle co dałam. Gotowość do służenia, pozytywne odpowiadanie na natchnienia Ducha Świętego, który mi podpowiada co bym mogła dobrego uczynić, sprawia, że czuję się potrzebna Bogu, który mnie kieruje do bliźniego. Czuję, że mam misję. Misję przybliżania ziemi do nieba. Z taką mocą wyruszyłam w niedzielę na ewangelizację. Głosiliśmy Boga w śpiewie i tańcu oraz w słowie, które rozdaliśmy razem z cukierkami. Towarzyszył mi stan ducha, którego nie da sie opisać. Nie mogłam się doczekać spotkania z Panem na adoracji. Tak wiele siły odnawiającej otrzymałam dzięki zapatrzeniu na Hostię jaśniejącą w Monstrancji. Każdy smutek i radość mogliśmy napisać Bogu w listach, które wysłaliśmy do nieba. Bardzo spodobała mi się również droga światła. Wyruszyliśmy wieczorem na spacer po mieście ze świecami, tekstem i śpiewem. Wyszliśmy do ludzi i modliliśmy się do Pana złożyliśmy świadectwo wiary. Rozważania pomogły mnie nakierować na słuchanie Boga.

Wracając z rekolekcji czułam się narodzona na nowo. Moje serce przepełniała nadzieja. W jednym dniu mieliśmy wybrać sobie cytat z Pisma Świętego, które nas dotyka najbardziej. Moje brzmiało : „Miejcie wytrwałą miłość jedni ku drugim, bo miłość zakrywa wiele grzechów.” (1 P 4,18) Z tym zdaniem przymierzam swoje życiowe ścieżki po dziś dzień..

Agnieszka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Już niedługo…
close slider
 • pt
  07
  Cze
  2019
  nie
  09
  Cze
  2019
  19:00CZĘSTOCHOWA

   

  Zapraszam Cię na czas spędzony z Jezusem. Będzie to okazja, by uciszyć swoje serce, słuchać Bożego Słowa i otworzyć się na spojrzenie na siebie, Boga i innych w świetle Bożych słów. Każdy uczestnik może w tym czasie skorzystać z towarzyszenia ( rozmowy o tym, jak Pan prowadzi ). Jeśli masz w sobie takie pragnienia to zapraszam. W planie skupienia: Eucharystia, możliwość spowiedzi, wprowadzenia w modlitwę, okazja do rozmowy. Szczegółowe informacje i zapisy: 608 010 999.

 • pt
  21
  Cze
  2019
  nie
  23
  Cze
  2019
  18:00Warszawa

  Zapraszam na rekolekcje do Warszawy. Razem z uczestnikami będziemy rozważać Słowo Boże. Chcemy dziękować Bogu za rok szkolny i prosić razem o dobry czas wakacji. Będzie to czas przebywania z Bogiem i drugim człowiekiem. Zaczynamy w piątek o godz. 18:00. Zakończenie w niedzielę ok. godz. 11:00.
  Formularz zgłoszeniowy na stronie:)
  Czekamy na Ciebie:)