W dniach 15-17 września 2017r. w Burzynie przeżywaliśmy rekolekcje pod hasłem „W drodze ze Słowem Bożym”.

Rekolekcje to czas na własny rozwój duchowy, ale też na pogłębienie więzi we wspólnocie. To nasz czas wolny, w którym możemy podzielić się swoim doświadczeniem Pana Boga, swoimi talentami. Często to właśnie tam  uczymy się w jaki sposób być dla drugiego człowieka, jak go wspierać, rozweselać, słuchać i umacniać. Podobnie było w Burzynie na rekolekcjach naszego duszpasterstwa.


„-Radość towarzyszyła nam na każdym kroku, a Słowo Boże pokazywało jak nieść ją do swoich rodzin, szkół i środowisk. Jezus chciałby, aby każdy z nas trwał w mocnym fundamencie Wiary, Nadziei i Miłości, aby nasza postawa dawała dobre owoce.”

Eliasz

 

Na rekolekcyjnym weekendzie, pochyliliśmy się nad fragmentem z Ewangelii św. Łukasza.
(Łk 6, 43-49)

„-Rozważając te słowa, dotarło do mnie, że tak naprawdę nie spostrzegamy jak rozpoczynamy nasze życie, jak zaczynamy budować jego fundament. Fundament od którego zaczyna się całe nasze życie, a także za mało patrzymy co może wyjść z budowania tego fundamentu. Musimy spojrzeć na owoc, czyli koniec. To słowo przemówiło do mnie, aby budować nasz początek na Słowie Bożym, ale także poprzez nasze doświadczenia. Należy nie tylko słuchać, ale także wypełniać. Jeśli będziemy to robić, nasze życie, nasz fundament będzie dobry. Nawet jeśli przyjdzie trudny czas, trudny moment w naszym życiu to ten fundament będzie nadal stał, ponieważ zbudowaliśmy go na tym co mówi do nas Jezus. Myślę, że ten fragment pozostanie mi na długo w pamięci oraz będzie mnie kierował w życiu.”

Wiktoria


Ten czas był dla nas niesamowitym przeżyciem, pogłębiliśmy naszą wiarę, relacje z Jezusem i drugim człowiekiem. Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w tak cudownym czasie jakim są rekolekcje.

Duszpasterstwo Młodzieży Sług Jezusa

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Już niedługo…
close slider
 • pon
  28
  Sty
  2019
  śr
  30
  Sty
  2019
  Otwock k. Warszawy

  Zapraszamy na rekolekcje uczniów podstawówki i gimnazjum. Tematem spotkania będzie spotkanie z Aniołem Stróżem. Zobaczymy, jak święci przyjaźnili się z Aniołami.

  Koszt:40 zł. Proszę zabrać ze sobą zgodę ( do pobrania: http://slugi.pl/duszpasterstwo/zgloszenie-na-rekolekcje/, obuwie na zmianę, śpiwór i przyjaciela:) Czkamy na Ciebie!
 • pt
  08
  Lut
  2019
  nie
  10
  Lut
  2019
  Milanówek k. Warszawy

  Zapraszam młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych na spotkanie ze św. Franciszkiem. Rekolekcje odbędą się w Milanówku pt. Kim jesteś Ty Panie, a kim ja? Droga św. Franciszka. W planie warsztaty, konferencja, możliwość spowiedzi i spotkanie ze świętym. W drodze we św. Franciszkiem będzie towarzyszył nam z posługą kapłańską br. Łukasz P. OFMCap. Rekolekcje rozpoczynają się w 08.02 piątek o godz. 18:00, kończą 10.02 niedziela godz.10:00. Proszę zabrać: zgodę na wyjazd (do pobrania: http://slugi.pl/duszpasterstwo/zgloszenie-na-rekolekcje/ a także obuwie na zmianę i śpiwór. Koszt: 40 zł. W razie problemów finansowych proszę o kontakt: 608 010 999. Zaradzimy:)
  Czekamy na Was!
  Z Białej Podlaskiej organizowany jest wspólny wyjazd. Informacje: 514 120 212.
 • pt
  15
  Lut
  2019
  nie
  17
  Lut
  2019
  Częstochowa

  Zapraszam studentów i młodzież pracującą. W wyjątkowe miejsce - do Częstochowy na rekolekcje w milczeniu. Każdy kto ma pragnienie usłyszeć Boga, który przemawia w głębi serca niech czuje się zaproszony. W tym czasie pozostaniemy za Słowem Boga. Warunkiem uczestnictwa jest zgoda na nienaruszanie przestrzeni ciszy sobie wzajemnie. Duchowym przewodnikiem będzie br. Przemysław K. OFMCap. Koszt: 40zł. Proszę zabrać: Pismo Święte, śpiwór, obuwie na zmianę a także przesłać bądź zabrać za sobą zgłoszenie http://slugi.pl/duszpasterstwo/zgloszenie-na-rekolekcje/ . W razie pytań, zapraszam do kontaktu: 608 010 999.