27-29 października 2017 roku odbyły się rekolekcje dla dziewcząt w Otwocku. Temat przewodni brzmiał: „Maryja – najpiękniejsza z kobiet”.

W piątek po zapoznaniu się na pogodnym wieczorku, rozpoczęłyśmy nasze rekolekcje odmawiając różaniec. W sobotę przypatrując się Maryi poznawałyśmy czym jest kobiecość i na czym polega jej piękno. Po wprowadzeniu i pracy w grupach przedstawiałyśmy to w sposób kreatywny.

Również zwróciłyśmy uwagę na kobiece postacie biblijne. Szczególną uwagę poświęciłyśmy Esterze, oglądając film pt. „Jedna noc z królem”. Wywiązały się ciekawe spostrzeżenia. Najbardziej spodobała mi się jej autentyczność, która jej zawsze towarzyszyła i dawała niespotykanego uroku i wdzięku. Szła przez życie z zasadą, otrzymaną od rodziców: „Chwałą Boga jest rzecz ukryć, a przywilejem królów ją zbadać.” Była gotowa oddać życie w imię wiary. Bez wahania przyznawała się do swoich wartości, którym zawsze była wierna. Prawdziwość miłości wyrażała w oddaniu serca, swojej przyszłości, teraźniejszości i przeszłości. Film wprowadził nas w klimat rekolekcyjnego rozważania.

Ksiądz Piotr Mazurek poprowadził nas duchowo i na swojej konferencji przekonał nas o wyjątkowości, którą każda z nas posiada. W niedzielę zakończyły się rekolekcje uroczystą Mszą Świętą. Jestem przekonana, że każda uczestniczka wyjechała z większą świadomością kobiecego piękna i pragnieniem by to piękno w niej było w jej życiu zauważalne.

Agnieszka

Już niedługo…
close slider
 • pt
  07
  Cze
  2019
  nie
  09
  Cze
  2019
  19:00CZĘSTOCHOWA

   

  Zapraszam Cię na czas spędzony z Jezusem. Będzie to okazja, by uciszyć swoje serce, słuchać Bożego Słowa i otworzyć się na spojrzenie na siebie, Boga i innych w świetle Bożych słów. Każdy uczestnik może w tym czasie skorzystać z towarzyszenia ( rozmowy o tym, jak Pan prowadzi ). Jeśli masz w sobie takie pragnienia to zapraszam. W planie skupienia: Eucharystia, możliwość spowiedzi, wprowadzenia w modlitwę, okazja do rozmowy. Szczegółowe informacje i zapisy: 608 010 999.

 • pt
  21
  Cze
  2019
  nie
  23
  Cze
  2019
  18:00Warszawa

  Zapraszam na rekolekcje do Warszawy. Razem z uczestnikami będziemy rozważać Słowo Boże. Chcemy dziękować Bogu za rok szkolny i prosić razem o dobry czas wakacji. Będzie to czas przebywania z Bogiem i drugim człowiekiem. Zaczynamy w piątek o godz. 18:00. Zakończenie w niedzielę ok. godz. 11:00.
  Formularz zgłoszeniowy na stronie:)
  Czekamy na Ciebie:)