27-29 października 2017 roku odbyły się rekolekcje dla dziewcząt w Otwocku. Temat przewodni brzmiał: „Maryja – najpiękniejsza z kobiet”.

W piątek po zapoznaniu się na pogodnym wieczorku, rozpoczęłyśmy nasze rekolekcje odmawiając różaniec. W sobotę przypatrując się Maryi poznawałyśmy czym jest kobiecość i na czym polega jej piękno. Po wprowadzeniu i pracy w grupach przedstawiałyśmy to w sposób kreatywny.

Również zwróciłyśmy uwagę na kobiece postacie biblijne. Szczególną uwagę poświęciłyśmy Esterze, oglądając film pt. „Jedna noc z królem”. Wywiązały się ciekawe spostrzeżenia. Najbardziej spodobała mi się jej autentyczność, która jej zawsze towarzyszyła i dawała niespotykanego uroku i wdzięku. Szła przez życie z zasadą, otrzymaną od rodziców: „Chwałą Boga jest rzecz ukryć, a przywilejem królów ją zbadać.” Była gotowa oddać życie w imię wiary. Bez wahania przyznawała się do swoich wartości, którym zawsze była wierna. Prawdziwość miłości wyrażała w oddaniu serca, swojej przyszłości, teraźniejszości i przeszłości. Film wprowadził nas w klimat rekolekcyjnego rozważania.

Ksiądz Piotr Mazurek poprowadził nas duchowo i na swojej konferencji przekonał nas o wyjątkowości, którą każda z nas posiada. W niedzielę zakończyły się rekolekcje uroczystą Mszą Świętą. Jestem przekonana, że każda uczestniczka wyjechała z większą świadomością kobiecego piękna i pragnieniem by to piękno w niej było w jej życiu zauważalne.

Agnieszka

Już niedługo…
close slider
 • pon
  28
  Sty
  2019
  śr
  30
  Sty
  2019
  Otwock k. Warszawy

  Zapraszamy na rekolekcje uczniów podstawówki i gimnazjum. Tematem spotkania będzie spotkanie z Aniołem Stróżem. Zobaczymy, jak święci przyjaźnili się z Aniołami.

  Koszt:40 zł. Proszę zabrać ze sobą zgodę ( do pobrania: http://slugi.pl/duszpasterstwo/zgloszenie-na-rekolekcje/, obuwie na zmianę, śpiwór i przyjaciela:) Czkamy na Ciebie!
 • pt
  08
  Lut
  2019
  nie
  10
  Lut
  2019
  Milanówek k. Warszawy

  Zapraszam młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych na spotkanie ze św. Franciszkiem. Rekolekcje odbędą się w Milanówku pt. Kim jesteś Ty Panie, a kim ja? Droga św. Franciszka. W planie warsztaty, konferencja, możliwość spowiedzi i spotkanie ze świętym. W drodze we św. Franciszkiem będzie towarzyszył nam z posługą kapłańską br. Łukasz P. OFMCap. Rekolekcje rozpoczynają się w 08.02 piątek o godz. 18:00, kończą 10.02 niedziela godz.10:00. Proszę zabrać: zgodę na wyjazd (do pobrania: http://slugi.pl/duszpasterstwo/zgloszenie-na-rekolekcje/ a także obuwie na zmianę i śpiwór. Koszt: 40 zł. W razie problemów finansowych proszę o kontakt: 608 010 999. Zaradzimy:)
  Czekamy na Was!
  Z Białej Podlaskiej organizowany jest wspólny wyjazd. Informacje: 514 120 212.
 • pt
  15
  Lut
  2019
  nie
  17
  Lut
  2019
  Częstochowa

  Zapraszam studentów i młodzież pracującą. W wyjątkowe miejsce - do Częstochowy na rekolekcje w milczeniu. Każdy kto ma pragnienie usłyszeć Boga, który przemawia w głębi serca niech czuje się zaproszony. W tym czasie pozostaniemy za Słowem Boga. Warunkiem uczestnictwa jest zgoda na nienaruszanie przestrzeni ciszy sobie wzajemnie. Duchowym przewodnikiem będzie br. Przemysław K. OFMCap. Koszt: 40zł. Proszę zabrać: Pismo Święte, śpiwór, obuwie na zmianę a także przesłać bądź zabrać za sobą zgłoszenie http://slugi.pl/duszpasterstwo/zgloszenie-na-rekolekcje/ . W razie pytań, zapraszam do kontaktu: 608 010 999.