27-29 października 2017 roku odbyły się rekolekcje dla dziewcząt w Otwocku. Temat przewodni brzmiał: „Maryja – najpiękniejsza z kobiet”.

W piątek po zapoznaniu się na pogodnym wieczorku, rozpoczęłyśmy nasze rekolekcje odmawiając różaniec. W sobotę przypatrując się Maryi poznawałyśmy czym jest kobiecość i na czym polega jej piękno. Po wprowadzeniu i pracy w grupach przedstawiałyśmy to w sposób kreatywny.

Również zwróciłyśmy uwagę na kobiece postacie biblijne. Szczególną uwagę poświęciłyśmy Esterze, oglądając film pt. „Jedna noc z królem”. Wywiązały się ciekawe spostrzeżenia. Najbardziej spodobała mi się jej autentyczność, która jej zawsze towarzyszyła i dawała niespotykanego uroku i wdzięku. Szła przez życie z zasadą, otrzymaną od rodziców: „Chwałą Boga jest rzecz ukryć, a przywilejem królów ją zbadać.” Była gotowa oddać życie w imię wiary. Bez wahania przyznawała się do swoich wartości, którym zawsze była wierna. Prawdziwość miłości wyrażała w oddaniu serca, swojej przyszłości, teraźniejszości i przeszłości. Film wprowadził nas w klimat rekolekcyjnego rozważania.

Ksiądz Piotr Mazurek poprowadził nas duchowo i na swojej konferencji przekonał nas o wyjątkowości, którą każda z nas posiada. W niedzielę zakończyły się rekolekcje uroczystą Mszą Świętą. Jestem przekonana, że każda uczestniczka wyjechała z większą świadomością kobiecego piękna i pragnieniem by to piękno w niej było w jej życiu zauważalne.

Agnieszka

Już niedługo…
close slider
 • pt
  29
  Mar
  2019
  nie
  31
  Mar
  2019
  18:00Otwock

  Witajcie! Zapraszamy Was na Spotkanie z Ukrzyżowanym. Będzie to czas wspólnej modlitwy, doświadczenia ciszy, okazji do spowiedzi, dzielenia się Słowem Bożym oraz bycia razem. Zapraszamy dziewczęta i chłopców z podstawówki, gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych.
  Zgłoszenia i szczegółowe informacje pod nr tel. 608 010 999.
  Koszt: 40 zł.
  Formularz zgłoszeniowy: http://slugi.pl/duszpasterstwo/zgloszenie-na-rekolekcje/

 • sob
  13
  Kwi
  2019
  09:00Lublin

  Zapraszamy do Lublina na jednodniowe rekolekcje w milczeniu. W czasie tego skupienia będziemy doświadczymy drogi Lectio divina. Jeśli potrzebujesz ciszy, obecności ze Słowem Boga, czasu adoracji i możliwości rozmów, to jest propozycja dla Ciebie.
  Koszt: 30 zł.
  Zgłoszenia i informacje pod nr tel. 608 010 999.
  Formularz zgłoszeniowy do pobrania ze strony: http://slugi.pl/duszpasterstwo/zgloszenie-na-rekolekcje/