W dniach 24-26.11.2017 w niewielkiej grupie, złożonej głównie z młodzieży z grupy Anastasis działającej przy parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie przebywaliśmy na rekolekcjach w Częstochowie. Tematem przewodnim była myśl: „Z Maryją w życiu”. Będąc u stóp Matki Bożej Częstochowskiej, część z nas rozpoczęła rok formacji przygotowującej do posługi animatorskiej.

W tych dniach robiliśmy wiele, ale na pewno nie można powiedzieć, że próżnowaliśmy. Już w piątek pospieszyliśmy na Janą Górę, aby ukłonić się przez naszą Matulą podczas Apelu. Następnego dnia udaliśmy się do Domu Pomocy Społecznej dla dziewcząt i kobiet prowadzonego przez siostry Albertynki, gdzie współtworzyliśmy liturgię Mszy Świętej w kaplicy. Ku naszej radości, do naszego śpiewu włączali się podopieczni ośrodka, to było dla mnie bardzo konkretne doświadczenie wspólnego uczestniczenia w Przenajświętszej Ofierze z nowo spotkanymi ludźmi.

Uczestniczyliśmy również w Kongresie Nowej Ewangelizacji prowadzonym przez ks. abp. Grzegorza Rysia. Tematem spotkania były łaski wynikające z sakramentu bierzmowania oraz darów Ducha Świętego. Ze smutkiem opuszczaliśmy halę, atmosfera i ciekawe treści pobudziły w nas chęć dalszego słuchania.

To co cenię sobie przyjeżdżając na takie rekolekcje to nie tylko rozwój wiedzy czy spotkanie z żywym Bogiem podczas wspaniałych Adoracji, pełnych radości i śpiewu oraz dających nowe siły. Cenię sobie ludzi – swoich przyjaciół, z którymi mogę na rekolekcjach dzielić swój czas: podczas wspólnych zabaw, śpiewów i tańców, podczas każdego posiłku, w naszych problemach i w naszych radościach.
Ciężko jest dokładnie opisać tamten czas. Na wyjazdy DMSJ zapraszam każdego, komu nie wystarcza moja słowna relacja.

Eliasz

Już niedługo…
close slider
 • pt
  29
  Mar
  2019
  nie
  31
  Mar
  2019
  18:00Otwock

  Witajcie! Zapraszamy Was na Spotkanie z Ukrzyżowanym. Będzie to czas wspólnej modlitwy, doświadczenia ciszy, okazji do spowiedzi, dzielenia się Słowem Bożym oraz bycia razem. Zapraszamy dziewczęta i chłopców z podstawówki, gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych.
  Zgłoszenia i szczegółowe informacje pod nr tel. 608 010 999.
  Koszt: 40 zł.
  Formularz zgłoszeniowy: http://slugi.pl/duszpasterstwo/zgloszenie-na-rekolekcje/

 • sob
  13
  Kwi
  2019
  09:00Lublin

  Zapraszamy do Lublina na jednodniowe rekolekcje w milczeniu. W czasie tego skupienia będziemy doświadczymy drogi Lectio divina. Jeśli potrzebujesz ciszy, obecności ze Słowem Boga, czasu adoracji i możliwości rozmów, to jest propozycja dla Ciebie.
  Koszt: 30 zł.
  Zgłoszenia i informacje pod nr tel. 608 010 999.
  Formularz zgłoszeniowy do pobrania ze strony: http://slugi.pl/duszpasterstwo/zgloszenie-na-rekolekcje/