W dniach 24-26.11.2017 w niewielkiej grupie, złożonej głównie z młodzieży z grupy Anastasis działającej przy parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie przebywaliśmy na rekolekcjach w Częstochowie. Tematem przewodnim była myśl: „Z Maryją w życiu”. Będąc u stóp Matki Bożej Częstochowskiej, część z nas rozpoczęła rok formacji przygotowującej do posługi animatorskiej.

W tych dniach robiliśmy wiele, ale na pewno nie można powiedzieć, że próżnowaliśmy. Już w piątek pospieszyliśmy na Janą Górę, aby ukłonić się przez naszą Matulą podczas Apelu. Następnego dnia udaliśmy się do Domu Pomocy Społecznej dla dziewcząt i kobiet prowadzonego przez siostry Albertynki, gdzie współtworzyliśmy liturgię Mszy Świętej w kaplicy. Ku naszej radości, do naszego śpiewu włączali się podopieczni ośrodka, to było dla mnie bardzo konkretne doświadczenie wspólnego uczestniczenia w Przenajświętszej Ofierze z nowo spotkanymi ludźmi.

Uczestniczyliśmy również w Kongresie Nowej Ewangelizacji prowadzonym przez ks. abp. Grzegorza Rysia. Tematem spotkania były łaski wynikające z sakramentu bierzmowania oraz darów Ducha Świętego. Ze smutkiem opuszczaliśmy halę, atmosfera i ciekawe treści pobudziły w nas chęć dalszego słuchania.

To co cenię sobie przyjeżdżając na takie rekolekcje to nie tylko rozwój wiedzy czy spotkanie z żywym Bogiem podczas wspaniałych Adoracji, pełnych radości i śpiewu oraz dających nowe siły. Cenię sobie ludzi – swoich przyjaciół, z którymi mogę na rekolekcjach dzielić swój czas: podczas wspólnych zabaw, śpiewów i tańców, podczas każdego posiłku, w naszych problemach i w naszych radościach.
Ciężko jest dokładnie opisać tamten czas. Na wyjazdy DMSJ zapraszam każdego, komu nie wystarcza moja słowna relacja.

Eliasz

Już niedługo…
close slider
 • pon
  28
  Sty
  2019
  śr
  30
  Sty
  2019
  Otwock k. Warszawy

  Zapraszamy na rekolekcje uczniów podstawówki i gimnazjum. Tematem spotkania będzie spotkanie z Aniołem Stróżem. Zobaczymy, jak święci przyjaźnili się z Aniołami.

  Koszt:40 zł. Proszę zabrać ze sobą zgodę ( do pobrania: http://slugi.pl/duszpasterstwo/zgloszenie-na-rekolekcje/, obuwie na zmianę, śpiwór i przyjaciela:) Czkamy na Ciebie!
 • pt
  08
  Lut
  2019
  nie
  10
  Lut
  2019
  Milanówek k. Warszawy

  Zapraszam młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych na spotkanie ze św. Franciszkiem. Rekolekcje odbędą się w Milanówku pt. Kim jesteś Ty Panie, a kim ja? Droga św. Franciszka. W planie warsztaty, konferencja, możliwość spowiedzi i spotkanie ze świętym. W drodze we św. Franciszkiem będzie towarzyszył nam z posługą kapłańską br. Łukasz P. OFMCap. Rekolekcje rozpoczynają się w 08.02 piątek o godz. 18:00, kończą 10.02 niedziela godz.10:00. Proszę zabrać: zgodę na wyjazd (do pobrania: http://slugi.pl/duszpasterstwo/zgloszenie-na-rekolekcje/ a także obuwie na zmianę i śpiwór. Koszt: 40 zł. W razie problemów finansowych proszę o kontakt: 608 010 999. Zaradzimy:)
  Czekamy na Was!
  Z Białej Podlaskiej organizowany jest wspólny wyjazd. Informacje: 514 120 212.
 • pt
  15
  Lut
  2019
  nie
  17
  Lut
  2019
  Częstochowa

  Zapraszam studentów i młodzież pracującą. W wyjątkowe miejsce - do Częstochowy na rekolekcje w milczeniu. Każdy kto ma pragnienie usłyszeć Boga, który przemawia w głębi serca niech czuje się zaproszony. W tym czasie pozostaniemy za Słowem Boga. Warunkiem uczestnictwa jest zgoda na nienaruszanie przestrzeni ciszy sobie wzajemnie. Duchowym przewodnikiem będzie br. Przemysław K. OFMCap. Koszt: 40zł. Proszę zabrać: Pismo Święte, śpiwór, obuwie na zmianę a także przesłać bądź zabrać za sobą zgłoszenie http://slugi.pl/duszpasterstwo/zgloszenie-na-rekolekcje/ . W razie pytań, zapraszam do kontaktu: 608 010 999.