Rekolekcje ewangelizacyjno – muzyczne w Tarnowie pt. ,,W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego” wypełniły nam czas ferii i wprowadziły w nastrój Wielkiego Postu.
Konferencje prowadzone przez o. Artura Prusia przybliżyły nam temat Boga w Trzech Osobach i pozwoliły przyjrzeć się naszej osobistej więzi z Wszechmocnym. Ta indywidualna relacja z Bogiem, który jest Miłością, pogłębia się poprzez uczestniczenie w sakramentach, modlitwie, adoracji Najświętszego Sakramentu czy ewangelizacji, w której najpełniej możemy doświadczyć działania Ducha Świętego.
W rozwijaniu naszych talentów, zwłaszcza muzycznych, pomagała nam s. Izabela Wrześniak.
Miłość Ukrzyżowana przybliża nas do Boga, dlatego przeszliśmy Drogę Krzyżową ulicami miasta. A Maryja prowadzi nas wprost do Jezusa, w związku z tym wybraliśmy się do Jej sanktuarium w Tuchowie. Staraliśmy się nie tylko pogłębić naszą wiarę, ale też się nią podzielić np. poprzez opracowane przez nas filmiki ewangelizacyjne.
Moim zdaniem, te rekolekcje przypomniały nam o tej Miłości największej z wszystkich, która potrafi poświęcić życie i je dać. Obrazem tego jest Trójca Święta działająca jako jedność, ale równocześnie mająca odrębny charakter: Bóg-Ojciec w relacji rodzicielskiej, Syn Boży w relacji synowskiej i Duch Święty pobudzający nas do działania jako owoc miłości Ojca i Syna.
Wkrótce będzie można zobaczyć efekty naszej pracy na naszej stronie internetowej.

Gabrysia

Już niedługo…
close slider
 • pon
  28
  Sty
  2019
  śr
  30
  Sty
  2019
  Otwock k. Warszawy

  Zapraszamy na rekolekcje uczniów podstawówki i gimnazjum. Tematem spotkania będzie spotkanie z Aniołem Stróżem. Zobaczymy, jak święci przyjaźnili się z Aniołami.

  Koszt:40 zł. Proszę zabrać ze sobą zgodę ( do pobrania: http://slugi.pl/duszpasterstwo/zgloszenie-na-rekolekcje/, obuwie na zmianę, śpiwór i przyjaciela:) Czkamy na Ciebie!
 • pt
  08
  Lut
  2019
  nie
  10
  Lut
  2019
  Milanówek k. Warszawy

  Zapraszam młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych na spotkanie ze św. Franciszkiem. Rekolekcje odbędą się w Milanówku pt. Kim jesteś Ty Panie, a kim ja? Droga św. Franciszka. W planie warsztaty, konferencja, możliwość spowiedzi i spotkanie ze świętym. W drodze we św. Franciszkiem będzie towarzyszył nam z posługą kapłańską br. Łukasz P. OFMCap. Rekolekcje rozpoczynają się w 08.02 piątek o godz. 18:00, kończą 10.02 niedziela godz.10:00. Proszę zabrać: zgodę na wyjazd (do pobrania: http://slugi.pl/duszpasterstwo/zgloszenie-na-rekolekcje/ a także obuwie na zmianę i śpiwór. Koszt: 40 zł. W razie problemów finansowych proszę o kontakt: 608 010 999. Zaradzimy:)
  Czekamy na Was!
  Z Białej Podlaskiej organizowany jest wspólny wyjazd. Informacje: 514 120 212.
 • pt
  15
  Lut
  2019
  nie
  17
  Lut
  2019
  Częstochowa

  Zapraszam studentów i młodzież pracującą. W wyjątkowe miejsce - do Częstochowy na rekolekcje w milczeniu. Każdy kto ma pragnienie usłyszeć Boga, który przemawia w głębi serca niech czuje się zaproszony. W tym czasie pozostaniemy za Słowem Boga. Warunkiem uczestnictwa jest zgoda na nienaruszanie przestrzeni ciszy sobie wzajemnie. Duchowym przewodnikiem będzie br. Przemysław K. OFMCap. Koszt: 40zł. Proszę zabrać: Pismo Święte, śpiwór, obuwie na zmianę a także przesłać bądź zabrać za sobą zgłoszenie http://slugi.pl/duszpasterstwo/zgloszenie-na-rekolekcje/ . W razie pytań, zapraszam do kontaktu: 608 010 999.