Dziś we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej, wspólnie rozważmy zdanie z listu papieża Franciszka:
„Maryja miała niewątpliwie trudną misję, ale trudność nie była powodem, by powiedzieć Bogu <<nie>>!”

Patrząc na Maryję zastanawiam się skąd w tak młodej, nastoletniej dziewczynie tyle odwagi? Dlaczego podjęła tak ryzykowną decyzję? Nasuwa mi się odpowiedź: ponieważ znała Boga, słuchała Jego słów i zaufała. Doświadczyła Jego potęgi, słysząc o tak licznych i wielkich cudach jakich Bóg dokonał w jej narodzie. Maryi nie był obcy Bóg hojny w łaskę i miłosierdzie, dlatego nie bała się odpowiedzieć  <<TAK>>. Zaryzykowała a trud jaki był jej udziałem przyniósł piękny owoc, Jezus.
Ta scena przypomina mi wszystkie doświadczenia mego życia, które po ludzku wydawały się niemożliwe, m.in. wstąpienie do Zgromadzenia. Patrząc jednak z perspektywy czasu widzę, że każdy trud podjęty dla Boga się opłacał. Nic nie straciłam, przeciwnie zyskałam o wiele więcej. Chciejmy razem z Maryją głosić innym ludziom, ze Bóg uczynił nam wielkie rzeczy i wybawił z ręki silniejszego. Nie bójmy się zaufać Jezusowi, On pragnie tylko jednego: TWOJEGO I MOJEGO SZCZĘŚCIA. Amen.

Już niedługo…
close slider
 • pt
  07
  Cze
  2019
  nie
  09
  Cze
  2019
  19:00CZĘSTOCHOWA

   

  Zapraszam Cię na czas spędzony z Jezusem. Będzie to okazja, by uciszyć swoje serce, słuchać Bożego Słowa i otworzyć się na spojrzenie na siebie, Boga i innych w świetle Bożych słów. Każdy uczestnik może w tym czasie skorzystać z towarzyszenia ( rozmowy o tym, jak Pan prowadzi ). Jeśli masz w sobie takie pragnienia to zapraszam. W planie skupienia: Eucharystia, możliwość spowiedzi, wprowadzenia w modlitwę, okazja do rozmowy. Szczegółowe informacje i zapisy: 608 010 999.

 • pt
  21
  Cze
  2019
  nie
  23
  Cze
  2019
  18:00Warszawa

  Zapraszam na rekolekcje do Warszawy. Razem z uczestnikami będziemy rozważać Słowo Boże. Chcemy dziękować Bogu za rok szkolny i prosić razem o dobry czas wakacji. Będzie to czas przebywania z Bogiem i drugim człowiekiem. Zaczynamy w piątek o godz. 18:00. Zakończenie w niedzielę ok. godz. 11:00.
  Formularz zgłoszeniowy na stronie:)
  Czekamy na Ciebie:)