Komentarz do zdania z listu papieża Franciszka: Kiedy stajemy przed rozległym morzem powołania, nie możemy sobie pozwolić, aby naprawiać nasze sieci w łodzi, która daj nam bezpieczeństwo, ale musimy zaufać obietnicy Pana.
            W okresie wielkanocnym mamy okazję częściej słuchać Ewangelii mówiącej o ukazywaniu się Chrystusa Zmartwychwstałego uczniom.
Nad Morzem Tyberiackim Jezus ukazuje się czterem uczniom, przygnębionym śmiercią Jezusa – Mistrza, którzy powrócili do swego zawodu: wypłynęli na połów. Po całonocnej pracy wracają z pustymi sieciami, zmęczeni… głodni…
Na brzegu czekał Pan… „dzieci nic nie ułowiliście? Zarzućcie sieci po prawej stronie łodzi, a znajdziecie”… I choć nie była to odpowiednia pora na połów – Szymon rzekł, że całą noc pracowali na próżno , ale na słowo Pana uczynią tak jak powiedział. Zarzucili sieci. Połów był przeobfity!
O czym to świadczy? Zarówno w tym wydarzeniu – jak również stojąc nad morzem innych powołań, ważne jest – zaufania obietnicom Pana, uchwycenie wyciągniętej ku nam ręki, ale też wdzięczność za Kościół, za dar życia chrześcijańskiego, otrzymany na chrzcie świętym, za dar bycia dzieckiem miłowanym przez Pana, bo tu – przy Jezusie, w chrześcijańskiej wspólnocie Kościoła wszytko ma swój początek i wypełnienie.

Już niedługo…
close slider
 • pt
  07
  Cze
  2019
  nie
  09
  Cze
  2019
  19:00CZĘSTOCHOWA

   

  Zapraszam Cię na czas spędzony z Jezusem. Będzie to okazja, by uciszyć swoje serce, słuchać Bożego Słowa i otworzyć się na spojrzenie na siebie, Boga i innych w świetle Bożych słów. Każdy uczestnik może w tym czasie skorzystać z towarzyszenia ( rozmowy o tym, jak Pan prowadzi ). Jeśli masz w sobie takie pragnienia to zapraszam. W planie skupienia: Eucharystia, możliwość spowiedzi, wprowadzenia w modlitwę, okazja do rozmowy. Szczegółowe informacje i zapisy: 608 010 999.

 • pt
  21
  Cze
  2019
  nie
  23
  Cze
  2019
  18:00Warszawa

  Zapraszam na rekolekcje do Warszawy. Razem z uczestnikami będziemy rozważać Słowo Boże. Chcemy dziękować Bogu za rok szkolny i prosić razem o dobry czas wakacji. Będzie to czas przebywania z Bogiem i drugim człowiekiem. Zaczynamy w piątek o godz. 18:00. Zakończenie w niedzielę ok. godz. 11:00.
  Formularz zgłoszeniowy na stronie:)
  Czekamy na Ciebie:)