Komentarz do zdania z listu papieża Franciszka: Kiedy stajemy przed rozległym morzem powołania, nie możemy sobie pozwolić, aby naprawiać nasze sieci w łodzi, która daj nam bezpieczeństwo, ale musimy zaufać obietnicy Pana.
            W okresie wielkanocnym mamy okazję częściej słuchać Ewangelii mówiącej o ukazywaniu się Chrystusa Zmartwychwstałego uczniom.
Nad Morzem Tyberiackim Jezus ukazuje się czterem uczniom, przygnębionym śmiercią Jezusa – Mistrza, którzy powrócili do swego zawodu: wypłynęli na połów. Po całonocnej pracy wracają z pustymi sieciami, zmęczeni… głodni…
Na brzegu czekał Pan… „dzieci nic nie ułowiliście? Zarzućcie sieci po prawej stronie łodzi, a znajdziecie”… I choć nie była to odpowiednia pora na połów – Szymon rzekł, że całą noc pracowali na próżno , ale na słowo Pana uczynią tak jak powiedział. Zarzucili sieci. Połów był przeobfity!
O czym to świadczy? Zarówno w tym wydarzeniu – jak również stojąc nad morzem innych powołań, ważne jest – zaufania obietnicom Pana, uchwycenie wyciągniętej ku nam ręki, ale też wdzięczność za Kościół, za dar życia chrześcijańskiego, otrzymany na chrzcie świętym, za dar bycia dzieckiem miłowanym przez Pana, bo tu – przy Jezusie, w chrześcijańskiej wspólnocie Kościoła wszytko ma swój początek i wypełnienie.

Już niedługo…
close slider
 • czw
  22
  Sie
  2019
  pon
  26
  Sie
  2019
  Serpelice

  Zapraszamy na spotkanie GOLGOTA MŁODYCH 2019:

  https://youtu.be/1IIAR9_2dNU