W liście papieża Franciszka jest zdanie, które szczególnie przykuwa moją uwagę: Przyjęcie obietnicy wymaga ODWAGI, by podjąć RYZYKO wyboru. Kiedy w moim życiu staję przed wyborem, badam za i przeciw, zasięgam rady, zastawiam się, dla kogo to będzie dobre, na ile to ma wpływ na dalsze moje życie. Jestem przekonana, że szukam wszelkich sposobów, by moja decyzja była słuszna – na tyle, ile mam światła w sobie. Papież w tym zdaniu podaje mi inne spojrzenie na wybór. Widzę to teraz w kluczu OBIETNICY – obietnicy, która uprzedza mój wybór. Najpierw obdarowanie i związana z tym obietnica Pana, a potem podjęcie ryzyka. Ta ODWAGA może mieć konsekwencje w nietrafionym wyborze, w decyzji „od czapy”. Jednak ta WEWNĘTRZNA ZGODA na podjęcie ryzyka, na nie zawsze słuszne decyzje zbliża mnie to obietnicy. Bóg pisze prosto na krzywych liniach moich koślawych wyborów i wcale mu to nie przeszkadza. Czy mi także?

Już niedługo…
close slider
 • pt
  07
  Cze
  2019
  nie
  09
  Cze
  2019
  19:00CZĘSTOCHOWA

   

  Zapraszam Cię na czas spędzony z Jezusem. Będzie to okazja, by uciszyć swoje serce, słuchać Bożego Słowa i otworzyć się na spojrzenie na siebie, Boga i innych w świetle Bożych słów. Każdy uczestnik może w tym czasie skorzystać z towarzyszenia ( rozmowy o tym, jak Pan prowadzi ). Jeśli masz w sobie takie pragnienia to zapraszam. W planie skupienia: Eucharystia, możliwość spowiedzi, wprowadzenia w modlitwę, okazja do rozmowy. Szczegółowe informacje i zapisy: 608 010 999.

 • pt
  21
  Cze
  2019
  nie
  23
  Cze
  2019
  18:00Warszawa

  Zapraszam na rekolekcje do Warszawy. Razem z uczestnikami będziemy rozważać Słowo Boże. Chcemy dziękować Bogu za rok szkolny i prosić razem o dobry czas wakacji. Będzie to czas przebywania z Bogiem i drugim człowiekiem. Zaczynamy w piątek o godz. 18:00. Zakończenie w niedzielę ok. godz. 11:00.
  Formularz zgłoszeniowy na stronie:)
  Czekamy na Ciebie:)