Dzień VII
Nie bądźcie głusi na wezwanie Pana.
Nie stój smutnie na brzegu z zamkniętymi uszami i sercem, otwórz się i wypłyń na głębię. Nie bądź głuchy, bo Cię Pan wzywa.
Człowiek głuchy to człowiek pozbawiony słuchu. Osoby nie słyszące są bardzo wrażliwe na każdy gest, dotyk, wibrację, poruszenie ust, minę, często te osoby potrafią odczuwać więcej niż osoby słyszące, więcej niż potrafimy przekazać słowami.
Ojciec święty Franciszek wzywa nas, byśmy nie byli głusi na wezwanie Pana, przestrzega nas przed głuchotą na Boże wezwanie, na Boże Słowo. My nie zawsze chcemy słyszeć Boży głos, Boży zew. Zatykamy uszy muzyką, rozmowami, a Bóg mówi w ciszy i głębi serca, w cichym łagodnym powiewie porusza naszymi myślami, naszym sumieniem, dotyka naszych uczuć, mówi do serca. Mówi również przez różne sytuacje i wydarzenia naszego życia. Często jednak bywamy głusi i uciekamy od tego słodkiego i pociągającego Bożego szeptu, który wzywa nas do podjęcia trudu do podjęcia tej wspanialej podróży w Bożej łodzi, do podjęcia trudu wiosłowania i czasami popłynięcia pod prąd, do zmagania się z wiatrem różnych słusznych racji, które proponuje świat. Więc może warto usłyszeć ten głos wsiądź do łodzi i popłynąć, by zobaczyć, jak wspaniałe rzeczy Pan dla mnie przygotował, by zasmakować zmagania się i wysiłku dotarcia do tych miejsc, które Pan mi chce pokazać, do spotkania z tymi, których Pan postawi na mojej drodze.
To ostatni wpis z komentarzem do słów z listu papieża Franciszka. Jeśli te słowa w tym tygodniu poruszyły i pomogły Tobie w przeżyciu tego czasu to Chwała Panu. Prosimy, wspieraj nas modlitwą. Wdzięczne – Sługi Jezusa
Już niedługo…
close slider
 • pt
  07
  Cze
  2019
  nie
  09
  Cze
  2019
  19:00CZĘSTOCHOWA

   

  Zapraszam Cię na czas spędzony z Jezusem. Będzie to okazja, by uciszyć swoje serce, słuchać Bożego Słowa i otworzyć się na spojrzenie na siebie, Boga i innych w świetle Bożych słów. Każdy uczestnik może w tym czasie skorzystać z towarzyszenia ( rozmowy o tym, jak Pan prowadzi ). Jeśli masz w sobie takie pragnienia to zapraszam. W planie skupienia: Eucharystia, możliwość spowiedzi, wprowadzenia w modlitwę, okazja do rozmowy. Szczegółowe informacje i zapisy: 608 010 999.

 • pt
  21
  Cze
  2019
  nie
  23
  Cze
  2019
  18:00Warszawa

  Zapraszam na rekolekcje do Warszawy. Razem z uczestnikami będziemy rozważać Słowo Boże. Chcemy dziękować Bogu za rok szkolny i prosić razem o dobry czas wakacji. Będzie to czas przebywania z Bogiem i drugim człowiekiem. Zaczynamy w piątek o godz. 18:00. Zakończenie w niedzielę ok. godz. 11:00.
  Formularz zgłoszeniowy na stronie:)
  Czekamy na Ciebie:)