Stirling

Swój pobyt w USA Zgromadzenie rozpoczęło w 1971 r. Pierwsza praca miała miejsce w parafi św. Wincentego a Paulo w Stirling.

Od 1975 r. Sługi Jezusa rozpoczęły posługę w Sanktuarium św. Józefa w Stirling, prowadzonym przez ojców Misjonarzy Sług Trójcy Przenajświętszej. Są więc włączone w apostolstwo Ojców realizując charyzmat Zgromadzenia. Duży nacisk kładą na świadectwo własnego życia, którym starają się ewangelizować otoczenie.

Przy sanktuarium działa sklep z dewocjonaliami, tzw. Gift Shop, w którym oprócz zwykłych „zajęć handlowych” służymy tym wszystkim, którzy przychodzą w poszukiwaniu różnego rodzaju wsparcia. Osoby te oczekują najczęściej na wysłuchanie ich trosk, problemów, proszą o radę i modlitwę. Zdarza się, że w razie potrzeby pomagamy przy udzielaniu Komunii św. podczas Mszy św., a także zanosimy Komunię do chorych. Często odwiedzamy ludzi starszych i potrzebujących opieki.

Żywe kontakty utrzymujemy z Polakami przebywającymi na stale lub czasowo w USA, szczególną opieką otaczamy dziewczęta, które przybyły na amerykańską ziemie w celu podjęcia pracy lub nauki. Swoją modlitwą, pracą i całą postawą staramy się przybliżać ludzi do Boga, a Boga ludziom.

Działalność sanktuarium można obejrzeć na: www.stshrine.org