„Walcz w dobrych zawodach o wiarę”. Rekolekcje w Otwocku
8 grudnia 2019
„Walcz w dobrych zawodach o wiarę” 1 Tm 6,12 – Rekolekcje w Burzynie
8 grudnia 2019

„Błogosławieni słuchający” – relacja z Dnia dla Rodziny w Otwocku

Za nami pierwszy Dzień dla Rodziny, który odbył się w Otwocku 12.10.2019 r. Spotkanie przebiegło pod hasłem BŁOGOSŁAWIENI SŁUCHAJĄCY. Wzięło w nim udział pięć Rodzin oraz trzy osoby, które przeżyły dzień skupienia w pojedynkę, ale z równym zaangażowaniem. Wsłuchiwaliśmy się w to, co Pan Bóg chciał nam powiedzieć w swoim Słowie tego dnia.

Spotkanie rozpoczęło się od przywitania i wspólnej modlitwy. Po nich było krótkie wprowadzenie w tematykę dnia, po czym każda z osób miała możliwość podzielenia się tym, co Słowo do niego mówi. Rozważaliśmy fragment Łk 11, 27-28.

Ubogaceni doświadczeniami działania Słowa Bożego w naszych sercach przystąpiliśmy do zaciętej rywalizacji w grze rodzinnej. Kreatywność i pomysłowość naszych uczestników była zaskakująca!

Szczytowym momentem naszego spotkania była Eucharystia sprawowana w samo południe przez ks. Marcina. W drugiej części dnia pani psycholog Irena Lisowska poprowadziła warsztaty wzajemnego słuchania.

Na koniec naszego spotkania zawierzyliśmy Rodziny Matce Bożej, zasiedliśmy do wspólnej kolacji i podsumowaliśmy pełen wrażeń dzień. Bardzo dziękujemy uczestnikom oraz wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby było nam razem dobrze.