18-21 sierpnia 2017r. odbyły się Rekolekcje ewangelizacyjne w Tarnowie. Temat przewodni brzmiał: „Relacje i więzi”.

Chociaż czas trwania wydaje się być krótki, jednak każdy dzień został maksymalnie wykorzystany. W piątek po wspólnym przywitaniu udaliśmy się na adorację. Rozmawiając z Panem ciekawiło mnie co we mnie przemieni przez te rekolekcje i zdałam się na Jego prowadzenie.

W sobotę od samego rana byliśmy rozśpiewani, ponieważ szykowaliśmy się na ślub naszej animatorki. Przyznam szczerze, że piękniejszego ślubu nie można sobie wymarzyć. Przygotowaliśmy liturgię  Mszy Świętej:  czytania , psalm, modlitwę wiernych, asystę, oraz śpiew, w który każdy włożył swoje. Można było odczuć, że Para młoda była wypełniona Bogiem i głęboko w Niego wpatrzona, szczególnie podczas wypowiadania słów przysięgi małżeńskiej. Swoją postawą dali nam świadectwo, aby nie bać się tworzyć więzi zjednoczonych w Panu i opartych na wzajemnym służeniu sobie z uśmiechem na twarzy. Po Mszy Świętej udaliśmy się do miejsca, w którym żyła Błogosławiona Karolina Kózkówna, tam animatorka Karolina przybliżyła nam postać swojej patronki i rozpoczęliśmy zwiedzanie. Po przerwie i smacznych kanapkach siostra Iza i ksiądz Józef wygłosili nam konferencję na temat relacji i więzi . Wspólne głoszenie konferencji było fajnym przykładem pozytywnych relacji. Pogłębieniem tematu była praca w grupach. Pochyliliśmy się nad Słowem Bożym dotyczącym uzdrowienia córki Jaira. Przyznam, że miałam problem, by się otworzyć na działanie słowa. Jednak ku mojemu zdziwieniu czułam, że wpływało na mnie przez resztę dnia. Szczególnie po spotkaniu z Panem na adoracji. Okazało się, że byłam głodna głębszej rozmowy z drugim człowiekiem i stąd czułam niedosyt i wewnętrzne zmęczenie. Poczułam się jak przebudzona córka Jaira. Kolejny dzień wprowadził nas w zamyślenie nad tożsamością kobiety i mężczyzny. Pomogły nam w tym oddzielne spotkania dla dziewczyn i chłopaków prowadzone przez siostrę Joannę i księdza Józefa. Podczas Mszy Świętej, ksiądz powiedział kazanie dotyczące relacji damsko-męskich, odwołując się do naszej wcześniejszej pracy w grupach. Po południu odwiedzili nas Państwo młodzi i oczywiście nie zabrakło wspólnej zabawy i tańców. Wieczorem chłopcy mieli razem zobrazować idealną dziewczynę, a dziewczyny miały pokazać obraz wymarzonego chłopaka. Pod koniec przedstawiłyśmy zabawne scenki, co wprawiło nas w wesołą atmosferę. Uwieńczyliśmy nasze prace rozmowami, dzięki którym mogliśmy dowiedzieć się czego oczekujemy od siebie w budowaniu przyszłych związków. Po dniu pełnym niezapomnianych wspomnień wielbiliśmy Boga w Najświętszym Sakramencie na adoracji.

W poniedziałek ciężko było nam się pożegnać, gdyż otwarliśmy się na siebie przez te trzy dni nieziemskich rekolekcji, które przychyliły nam cząstkę nieba.

Agnieszka

8 thoughts on “Rekolekce w Tarnowie „Relacje i więzi””

  1. Prawdziwy z Ciebie talent i mistrz pióra z ogromną łatwością przekładasz myśli na słowa… trzymaj tak dalej, dbaj i pięlęgnuj swego bloga… skąd czerpiesz tak ciekawe inspiracje ?

  2. Prawdziwy Sukces polega na tym, że dostajesz to, czego chciałeś :-). Szczęście na tym, że chcesz tego, co dostałeś.

  3. Służysz społeczności blogowej, pięknie przy tym składasz frazy. przyjmij najszczersze wdzięczności moich wyrazy 🙂

  4. Wspaniałe pomysły kosztuja grosze. Bezcenni są ludzie, którzy je urzeczywistniają. Twój blog jest tego wspaniałym przykladem…

  5. Bardzo ciekawy blog, rzeczowy i wyważony, zmusza do myślenia i refleksji. Od dzisiaj zaglądam regularnie. Pozdrowienia 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Już niedługo…
close slider

Brak wydarzeń w najbliższym czasie