W dniach 15-17 września 2017r. w Burzynie przeżywaliśmy rekolekcje pod hasłem „W drodze ze Słowem Bożym”.

Rekolekcje to czas na własny rozwój duchowy, ale też na pogłębienie więzi we wspólnocie. To nasz czas wolny, w którym możemy podzielić się swoim doświadczeniem Pana Boga, swoimi talentami. Często to właśnie tam  uczymy się w jaki sposób być dla drugiego człowieka, jak go wspierać, rozweselać, słuchać i umacniać. Podobnie było w Burzynie na rekolekcjach naszego duszpasterstwa.


„-Radość towarzyszyła nam na każdym kroku, a Słowo Boże pokazywało jak nieść ją do swoich rodzin, szkół i środowisk. Jezus chciałby, aby każdy z nas trwał w mocnym fundamencie Wiary, Nadziei i Miłości, aby nasza postawa dawała dobre owoce.”

Eliasz

 

Na rekolekcyjnym weekendzie, pochyliliśmy się nad fragmentem z Ewangelii św. Łukasza.
(Łk 6, 43-49)

„-Rozważając te słowa, dotarło do mnie, że tak naprawdę nie spostrzegamy jak rozpoczynamy nasze życie, jak zaczynamy budować jego fundament. Fundament od którego zaczyna się całe nasze życie, a także za mało patrzymy co może wyjść z budowania tego fundamentu. Musimy spojrzeć na owoc, czyli koniec. To słowo przemówiło do mnie, aby budować nasz początek na Słowie Bożym, ale także poprzez nasze doświadczenia. Należy nie tylko słuchać, ale także wypełniać. Jeśli będziemy to robić, nasze życie, nasz fundament będzie dobry. Nawet jeśli przyjdzie trudny czas, trudny moment w naszym życiu to ten fundament będzie nadal stał, ponieważ zbudowaliśmy go na tym co mówi do nas Jezus. Myślę, że ten fragment pozostanie mi na długo w pamięci oraz będzie mnie kierował w życiu.”

Wiktoria


Ten czas był dla nas niesamowitym przeżyciem, pogłębiliśmy naszą wiarę, relacje z Jezusem i drugim człowiekiem. Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w tak cudownym czasie jakim są rekolekcje.

Duszpasterstwo Młodzieży Sług Jezusa

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Już niedługo…
close slider

Brak wydarzeń w najbliższym czasie