27-29 października 2017 roku odbyły się rekolekcje dla dziewcząt w Otwocku. Temat przewodni brzmiał: „Maryja – najpiękniejsza z kobiet”.

W piątek po zapoznaniu się na pogodnym wieczorku, rozpoczęłyśmy nasze rekolekcje odmawiając różaniec. W sobotę przypatrując się Maryi poznawałyśmy czym jest kobiecość i na czym polega jej piękno. Po wprowadzeniu i pracy w grupach przedstawiałyśmy to w sposób kreatywny.

Również zwróciłyśmy uwagę na kobiece postacie biblijne. Szczególną uwagę poświęciłyśmy Esterze, oglądając film pt. „Jedna noc z królem”. Wywiązały się ciekawe spostrzeżenia. Najbardziej spodobała mi się jej autentyczność, która jej zawsze towarzyszyła i dawała niespotykanego uroku i wdzięku. Szła przez życie z zasadą, otrzymaną od rodziców: „Chwałą Boga jest rzecz ukryć, a przywilejem królów ją zbadać.” Była gotowa oddać życie w imię wiary. Bez wahania przyznawała się do swoich wartości, którym zawsze była wierna. Prawdziwość miłości wyrażała w oddaniu serca, swojej przyszłości, teraźniejszości i przeszłości. Film wprowadził nas w klimat rekolekcyjnego rozważania.

Ksiądz Piotr Mazurek poprowadził nas duchowo i na swojej konferencji przekonał nas o wyjątkowości, którą każda z nas posiada. W niedzielę zakończyły się rekolekcje uroczystą Mszą Świętą. Jestem przekonana, że każda uczestniczka wyjechała z większą świadomością kobiecego piękna i pragnieniem by to piękno w niej było w jej życiu zauważalne.

Agnieszka

Już niedługo…
close slider

Brak wydarzeń w najbliższym czasie