Rekolekcje ewangelizacyjno – muzyczne w Tarnowie pt. ,,W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego” wypełniły nam czas ferii i wprowadziły w nastrój Wielkiego Postu.
Konferencje prowadzone przez o. Artura Prusia przybliżyły nam temat Boga w Trzech Osobach i pozwoliły przyjrzeć się naszej osobistej więzi z Wszechmocnym. Ta indywidualna relacja z Bogiem, który jest Miłością, pogłębia się poprzez uczestniczenie w sakramentach, modlitwie, adoracji Najświętszego Sakramentu czy ewangelizacji, w której najpełniej możemy doświadczyć działania Ducha Świętego.
W rozwijaniu naszych talentów, zwłaszcza muzycznych, pomagała nam s. Izabela Wrześniak.
Miłość Ukrzyżowana przybliża nas do Boga, dlatego przeszliśmy Drogę Krzyżową ulicami miasta. A Maryja prowadzi nas wprost do Jezusa, w związku z tym wybraliśmy się do Jej sanktuarium w Tuchowie. Staraliśmy się nie tylko pogłębić naszą wiarę, ale też się nią podzielić np. poprzez opracowane przez nas filmiki ewangelizacyjne.
Moim zdaniem, te rekolekcje przypomniały nam o tej Miłości największej z wszystkich, która potrafi poświęcić życie i je dać. Obrazem tego jest Trójca Święta działająca jako jedność, ale równocześnie mająca odrębny charakter: Bóg-Ojciec w relacji rodzicielskiej, Syn Boży w relacji synowskiej i Duch Święty pobudzający nas do działania jako owoc miłości Ojca i Syna.
Wkrótce będzie można zobaczyć efekty naszej pracy na naszej stronie internetowej.

Gabrysia

Już niedługo…
close slider

Brak wydarzeń w najbliższym czasie