Dziś we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej, wspólnie rozważmy zdanie z listu papieża Franciszka:
„Maryja miała niewątpliwie trudną misję, ale trudność nie była powodem, by powiedzieć Bogu <<nie>>!”

Patrząc na Maryję zastanawiam się skąd w tak młodej, nastoletniej dziewczynie tyle odwagi? Dlaczego podjęła tak ryzykowną decyzję? Nasuwa mi się odpowiedź: ponieważ znała Boga, słuchała Jego słów i zaufała. Doświadczyła Jego potęgi, słysząc o tak licznych i wielkich cudach jakich Bóg dokonał w jej narodzie. Maryi nie był obcy Bóg hojny w łaskę i miłosierdzie, dlatego nie bała się odpowiedzieć  <<TAK>>. Zaryzykowała a trud jaki był jej udziałem przyniósł piękny owoc, Jezus.
Ta scena przypomina mi wszystkie doświadczenia mego życia, które po ludzku wydawały się niemożliwe, m.in. wstąpienie do Zgromadzenia. Patrząc jednak z perspektywy czasu widzę, że każdy trud podjęty dla Boga się opłacał. Nic nie straciłam, przeciwnie zyskałam o wiele więcej. Chciejmy razem z Maryją głosić innym ludziom, ze Bóg uczynił nam wielkie rzeczy i wybawił z ręki silniejszego. Nie bójmy się zaufać Jezusowi, On pragnie tylko jednego: TWOJEGO I MOJEGO SZCZĘŚCIA. Amen.

Już niedługo…
close slider
 • pt.
  03
  cze
  2022
  niedz.
  05
  cze
  2022
  18:00Bukowina Tatrzańska

  Zapraszamy młodych ludzi na rekolekcje, które na pewno poprowadzi Duch Święty! W Bukowinie Tatrzańskiej stworzymy weekendowy Wieczernik, z którego w sobotę wyruszymy na czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego, a gościć będziemy w pięknej miejscowości Maków Podhalański w Sanktuarium Matki Bożej Opiekunki i Królowej Rodzin. Zgłoszenia do 31 maja 2022!