Dzień VII
Nie bądźcie głusi na wezwanie Pana.
Nie stój smutnie na brzegu z zamkniętymi uszami i sercem, otwórz się i wypłyń na głębię. Nie bądź głuchy, bo Cię Pan wzywa.
Człowiek głuchy to człowiek pozbawiony słuchu. Osoby nie słyszące są bardzo wrażliwe na każdy gest, dotyk, wibrację, poruszenie ust, minę, często te osoby potrafią odczuwać więcej niż osoby słyszące, więcej niż potrafimy przekazać słowami.
Ojciec święty Franciszek wzywa nas, byśmy nie byli głusi na wezwanie Pana, przestrzega nas przed głuchotą na Boże wezwanie, na Boże Słowo. My nie zawsze chcemy słyszeć Boży głos, Boży zew. Zatykamy uszy muzyką, rozmowami, a Bóg mówi w ciszy i głębi serca, w cichym łagodnym powiewie porusza naszymi myślami, naszym sumieniem, dotyka naszych uczuć, mówi do serca. Mówi również przez różne sytuacje i wydarzenia naszego życia. Często jednak bywamy głusi i uciekamy od tego słodkiego i pociągającego Bożego szeptu, który wzywa nas do podjęcia trudu do podjęcia tej wspanialej podróży w Bożej łodzi, do podjęcia trudu wiosłowania i czasami popłynięcia pod prąd, do zmagania się z wiatrem różnych słusznych racji, które proponuje świat. Więc może warto usłyszeć ten głos wsiądź do łodzi i popłynąć, by zobaczyć, jak wspaniałe rzeczy Pan dla mnie przygotował, by zasmakować zmagania się i wysiłku dotarcia do tych miejsc, które Pan mi chce pokazać, do spotkania z tymi, których Pan postawi na mojej drodze.
To ostatni wpis z komentarzem do słów z listu papieża Franciszka. Jeśli te słowa w tym tygodniu poruszyły i pomogły Tobie w przeżyciu tego czasu to Chwała Panu. Prosimy, wspieraj nas modlitwą. Wdzięczne – Sługi Jezusa
Już niedługo…
close slider
 • pt.
  03
  cze
  2022
  niedz.
  05
  cze
  2022
  18:00Bukowina Tatrzańska

  Zapraszamy młodych ludzi na rekolekcje, które na pewno poprowadzi Duch Święty! W Bukowinie Tatrzańskiej stworzymy weekendowy Wieczernik, z którego w sobotę wyruszymy na czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego, a gościć będziemy w pięknej miejscowości Maków Podhalański w Sanktuarium Matki Bożej Opiekunki i Królowej Rodzin. Zgłoszenia do 31 maja 2022!