Pax! Witajcie, kolejne skupienie organizowane 25.04 przez nasze Duszpasterstwo on-line już za nami. Tym razem, była to propozycja przeznaczona dla osób, które miały pragnienie słuchania Słowa Bożego i rozeznawania.
Uczestniczki skupienia pierwsze materiały do przemyśleń otrzymały dwa dni przed skupieniem. Dla nich samych był to bardzo intensywny czas. Czas trudu, bo odprawiały skupienia we własnym domu, gdzie bardzo wiele rzeczy rozpraszało. Dlatego szukały sposobów, by pomóc sobie w przeżywaniu tego dnia, czym się później dzieliły. W sam dzień skupienia odsłuchałyśmy wspólnie konferencji ks. Pawła. Był też czas na wspólną mszę świętą i adorację a także na dwa wprowadzenia do lectio divina. Na owoce tego czasu nie trzeba było długo czekać. Następnego dnia jedna z uczestniczek napisała świadectwo.
Zapraszam do lektury:)
Dzień skupienia z DMiPSJ jest dla mnie zawsze owocnym czasem, chociaż te owoce nie zawsze bywają widoczne od razu. Tym razem było jednak inaczej, bo już w trakcie trwania ze Słowem Bożym byłam pewna (może dla niektórych błahej) decyzji, którą powinnam podjąć.
Ważne jest dla mnie podążanie za wolą Bożą w moim życiu, dlatego zależało mi, aby być pewną swojego wyboru. Czułam jednak, że towarzyszy mi duchowe strapienie i wiedziałam, że to nie jest dobry czas na podejmowanie ważnych decyzji.
Czytając fragment z Pisma Świętego przez długi czas nie potrafiłam znaleźć zwrotu, który szczególnie mnie porusza. W omawianym fragmencie Ewangelii było kilka zwrotów, które były mi bliższe. Zaczęłam go przepisywać. W tym momencie przy jednym zdaniu poczułam, że mi też rozpaliło się serce, gdy myślałam o jednym wariancie decyzji, w obliczu której stałam. I gdy wcześniej czułam niepokój i niepewność, tak tym razem czułam jak Ktoś mi to zabiera. Odszedł stres, wątpliwości i już wiedziałam czego pragnie ode mnie Bóg.
Dziękuję Panu za ten czas, za możliwość uczestniczenia w tym dniu skupienia, niewątpliwie innym niż wszystkie, co nie oznacza, że gorszym. Po raz kolejny widzę, jak dobrze zna mnie nasz Tata, zna też serca każdego z was. Nie bójcie się z nim rozmawiać!
Kinga
Już niedługo…
close slider

Brak wydarzeń w najbliższym czasie