10 maja 2022 to był piękny dzień! Młodzi, wspaniali ludzie z Koła Caritas w Liceum Piłsudskiego w Garwolinie przeżywali w Otwocku dzień skupienia pod hasłem „Służyć jak Maryja”. Rozpoczęli go oczywiście od Eucharystii, po której pochylili się nad Słowem Bożym, kreśląc definicję służby i odgrywając ciekawe scenki. Aby lepiej pomagać drugiemu człowiekowi, trzeba poznać siebie, dlatego w ciszy kaplicy lub ogrodu indywidualnie pisali swoje „Credo”. Zrobili też super ciekawe fotki nt „Służba to…” Przy kapliczce Matki Bożej polecali swoje intencje w Koronce i Litanii Loretańskiej. A na koniec przygotowywali karteczki dla Mamy, by podziękować za najpiękniejszą służbę, jakiej doświadczyli, czyli macierzyństwo i wychowanie. Z czym wyjechali? Przeczytajcie:
„Była to dla mnie ciekawa lekcja. Cieszę się, że mogłam spędzić czas ze wspaniałymi ludzi, zdobyć doświadczenie i umocnić swoją wiarę”.
„Mega fajniutko wygodne łóżko, nie trzeba spać w śpiworze w kościele, klimatyczny ogródek, altanka, huśtawka, mega miła atmosfera!”
„Był to bardzo dobrze spędzony czas, który dał nam nowe doświadczenie, nowe znajomości i pogłębił naszą wiarę”.
„Był to wyjazd pełen przemyśleń oraz nowych doświadczeń. Klimat, piękno natury oraz świetni ludzie”.
„Bardzo duża ilość warsztatów pogłębiających wiedzę oraz wiarę”.
„Był to czas, z którego wyniosę naprawdę dobre wspomnienia i refleksje. Mogliśmy się zintegrować, spędzić czas na świeżym powietrzu i umocnić wiarę poprzez różne aktywności”.
„Był to czas, który zapadnie mi w pamięć na długo, wyobrażenia były zupełnie inne niż rzeczywistość, dużo aktywności i integracji”.
Już niedługo…
close slider

Brak wydarzeń w najbliższym czasie