Nasze Duszpasterstwo serdecznie zaprasza na różnorodne wydarzenia, które są źródłem osobistego rozwoju, a także drogą odkrywania swojego życiowego powołania.

Rekolekcje ewangelizacyjne ukierunkowane: biblijne, teatralnie, muzycznie, plastycznie i filmowo

To propozycja dla młodzieży, która chce nawiązać głębsze relacje z Panem Bogiem i drugim człowiekiem. W centrum jest Eucharystia, wspólnie spędzony czas na poznawaniu Boga, siebie i innych przez modlitwę, warsztaty i zabawę. W czasie kilku dni młodzież ma również możliwość odkrywania i rozwijania swoich zainteresowań i pasji.

Rekolekcje w milczeniu Lectio divina

Adresowane są do osób, które pragną spotkać się ze Słowem Bożym i potrzebują przestrzeni ciszy. W czasie takich skupień poznajemy drogę Lectio divina i rozważamy konkretny fragment biblijny. Uczymy się, jak przebywać w ciszy i jak konkretnie pomóc sobie, aby owocnie przeżyć taki czas refleksji. W planie jest Eucharystia, adoracja Najświętszego Sakramentu, możliwość rozmowy z osoba prowadzącą lub kapłanem, a także okazja do spowiedzi. Warunkiem uczestnictwa jest zgoda na czas ciszy, dana sobie i innym uczestnikom.

Warsztaty z bibliodramy

Proponujemy osobom, które szukają nowych sposobów spotkania się ze sobą i Słowem Boga. Zazwyczaj jest to kilkugodzinny warsztat nad fragmentem Słowa Bożego, poprzedzony dynamiką pracy z ciałem. Pomagamy sobie m.in w uruchomieniu naszej wyobraźni, w którą jesteśmy wyposażeni, co służy komunikacji, poznaniu samego siebie i innych, a także pomaga w dialogu z Bogiem. Każdy warsztat zakończony jest modlitwą w ciszy i wspólną agapą.

Rekolekcje dla kobiet

Są czasem refleksji nad sensem i celem życia oraz nad bogactwem kobiecego serca. To fascynująca przygoda odkrywania indywidualnego planu Bożego na swoje życie oraz podróż w głąb swojego serca i ukrytych pragnień.

Rekolekcje dla rodzin

Małżeństwa oraz rodziny z dziećmi zapraszamy na weekend z Panem Bogiem. To czas odkrywania Jego obecności i działania w małżeństwie, we wzajemnych relacjach i w codziennych wydarzeniach. Wspólna modlitwa, warsztaty i rekreacja pomagają na nowo odkryć sens jedności i więzi rodzinnych. A nad dziećmi opiekę sprawują animatorzy, zapraszając je do zabaw i konkursów.

Rekolekcje indywidualne lub grupowe z rozeznawaniem powołania

Przeznaczone są dla dziewcząt od 17 roku życia oraz dla młodych kobiet, pragnących rozeznać swoje powołanie. Rekolekcje odprawiane są w oparciu o Słowo Boże oraz konferencje, a pomocą jest towarzyszenie duchowe osoby prowadzącej. W przypadku rekolekcji indywidualnych istnieje możliwość dopasowania dogodnego terminu i miejsca spotkania.

Modlitwa o dobrego męża

Zapraszamy dziewczęta i kobiety, które pragną założyć rodzinę i znaleźć małżonka zgodnie z planem Bożym. Są to comiesięczne spotkania z modlitwą różańcową w naszych wspólnotach, m.in w Białej Podlaskiej, Przemyślu, Lublinie i Krakowie.

Już niedługo…
close slider

Brak wydarzeń w najbliższym czasie