Dwanaście dziewcząt w służbie Maryi
17 grudnia 2019
Jaki jest Twój Bóg? Rekolekcje adwentowe dla młodzieży w Przemyślu.
22 grudnia 2019

Jak się mury pną do góry. Budujemy nowy budynek Przedszkola 210 w Warszawie

W sierpniu 2019 roku rozpoczęły się prace na części posesji przy ul. Teresińskiej 9 w Warszawie, przeznaczonej pod budowę nowego budynku Przedszkola Nr 210. Zostały wyburzone piwnice i garaż oraz uporządkowano i przygotowano terenu pod wykopy.

Na początku września wspólnota Sług Jezusa posługująca przy Sanktuarium Świętego Józefa w Stirling podarowała kamień węgielny pod budowę nowego przedszkola. Jego poświęcenie i wmurowanie będzie miało miejsce w późniejszym terminie.

Dnia 15 września 2019 r. podczas Mszy Świętej inaugurującej nowy rok szkolny poświęcony został teren pod budowę przedszkola. Od następnego dnia ruszyły już konkretne prace budowlane. Pod koniec października została wylana płyta fundamentowa, a w dwóch kolejnych miesiącach powstały ściany piwnicy i parteru. Wkrótce zostanie wylany strop nad parterem i rozpoczną się prace przy budowie 1 i 2 piętra. Zakończenie pierwszego etapu prac budowlanych tj. stanu surowego otwartego-konstrukcji budynku przedszkola zaplanowane jest na koniec stycznia 2020 roku.

W „między czasie” toczy się normalne przedszkolne życie – intensywne i o dzień zaskakujące. Trwająca budowa jest niesamowitą atrakcją dla przedszkolaków, które każdego dnia mogą obserwować jak buduje się nowy dom. I tak oto historia pisze się na naszych oczach.