Jak się mury pną do góry. Budujemy nowy budynek Przedszkola 210 w Warszawie
19 grudnia 2019
Jasełka na Sewerynowie
26 grudnia 2019

Jaki jest Twój Bóg? Rekolekcje adwentowe dla młodzieży w Przemyślu.

W czasie Adwentu w Przemyślu, w dniach od 13-15 grudnia 2019 r. odbyły się rekolekcje dla młodzieży na temat obrazu Boga, modliliśmy się o to, aby Bóg objawił nam siebie takim jaki jest i jaki chce przychodzić do naszego życia.

Pierwszego dnia po wzajemnym zapoznaniu i wspólnej zabawie, zastanawialiśmy się co to znaczy oczekiwać? Z jakimi postawami się wiąże i jakie emocje w nas wywołuje? Następnie staraliśmy się to odnieść do naszego oczekiwania na Jezusa, patrząc jak ono wygląda w naszym życiu? Znakiem naszej modlitwy i obecności były przygotowane przez nas lampiony. Zapalone w kaplicy przed ołtarzem świadczyły o naszym OCZEKIWANIU na przyjście Jezusa.

Drugiego dnia od rana był z nami i głosił nam Słowo Boże br. Adam Mikosiak OFMConv. Razem odkrywaliśmy prawdziwy obraz Boga, który niestety często jest zafałszowany przez nasz grzech. A przecież JEZUS CHCE BYĆ BLISKO KAŻDEGO Z NAS, CHCE BYĆ NASZYM SCHRONIENIEM… PRAGNIE WKRACZAĆ w naszą historię, bardzo KONKRETNIE… PRAGNIE NAS POCIESZAĆ W NASZYCH UTRAPIENIACH i PRZYNOSIĆ UKOJENIE KIEDY JESTEŚMY SŁABI I BEZSILNI. Ponieważ jest MIŁOŚCIĄ, BOGIEM Z NAMI-EMMANUELEM, KSIĘCIEM POKOJU.

Mogliśmy tego doświadczyć w sakramencie pokuty, uczestnicząc w sakramencie Eucharystii, adoracji najświętszego sakramentu i słuchając Słowa Bożego we wspólnocie Kościoła.

Było nas niewiele, ale każdego dnia doświadczaliśmy, że nie liczy się ilość tylko jakość i że dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych! Sobotni dzień był także dniem pełnym wrażeń. Towarzyszyła nam ogromna radość, z tego, że mogliśmy uwielbiać Boga śpiewem i graniem na instrumentach, można powiedzieć, że były to także rekolekcje muzyczne. Z racji tego, że rekolekcje odbywały się w tak uroczym miejscu jak Przemyśl, nie mogło zabraknąć zwiedzania miasta, w formie zabawy w podchody, a przy tym także ewangelizacji mieszkańców oraz wyjścia na Kopiec Tatarski, skąd mogliśmy podziwiać Wszechmoc Boga, który wszystko co stworzył było bardzo dobre. W czasie rekolekcji świętowaliśmy również urodziny jednej z uczestniczek. W niedzielę zakończyliśmy rekolekcje uczestnictwem w Eucharystii, którą celebrował o. Dariusz Sowa OFM Conv. Po niej zjedliśmy wspólne śniadanie, a później podsumowaliśmy czas rekolekcji. Ostatecznie nasze modlitewne spotkanie zakończyło się wyjściem na lodowisko i wspólnym obiadem.

Dla uczestników najważniejsze było odkrycie obrazu Pana Boga innego niż mieli do tej pory, czas adoracji Najświętszego Sakramentu i uczestnictwo w sakramentach a także uwielbianie Boga we wspólnocie Kościoła poprzez śpiew i zabawę. Wszyscy wyrazili chęć uczestnictwa w kolejnych tego typu spotkaniach.

Dziękujemy z serca za modlitwę.