Montero

To miasto boliwijskie w departamencie Santa Cruz.

W tym mieście, liczącym ok. 110 tys. Mieszkańców, prowadzimy przedszkole dla 80 dzieci w wieku od 0,5 do 6 lat. Przedszkole nosi nazwę ojca Peregryna, franciszkanina Conv. To właśnie ojciec Peregryn je wybudował i przekazał naszym siostrom. Oficjalne otwarcie przedszkola nastąpiło 2 sierpnia 1999 r. Początkowo przedszkolem opiekowały się siostry z Guabira, odległego 5 km od Montero, dojeżdżając kilka razy w tygodniu. Od 3 stycznia 2011 r., w jednej części budynku zamieszkały pierwsze siostry, tworząc nową wspólnotę.

Głównym zadaniem wspólnoty jest prowadzenie przedszkola. Siostry troszczą się nie tylko o sprawy zewnętrzne potrzebne dzieciom jak: wyżywienie, opieka, ale też o ich poziom intelektualny. Dlatego jest realizowany program edukacyjny w zależności od wieku i program katechetyczny. Każdego miesiąca odbywają się spotkania dla rodziców dzieci i dla wychowawczyń.

W ramach prowadzonych zajęć została zorganizowana świetlica dla starszego rodzeństwa, które ma problem z nauką.

Jest to też dom formacyjny. Do naszej wspólnoty na rok przyjeżdżają siostry postulantki. Realizują tutaj z siostrą mistrzynią postulatu program formacyjny, a w wolnych chwilach pomagają w przedszkolu i w świetlicy jako wolontariuszki.