Z życia Bursy w Przemyślu
18 stycznia 2016
I Komunia Święta w Guabira
20 grudnia 2017

Nasz jubileusz. To już 25 lat!

W roku 1992 nasze pierwsze misjonarki Sługi Jezusa wyjechały do pracy misyjnej w Boliwii, do miejscowości Guabira. Minęło już 25 lat…pięknych i trudnych – jak życie. W tym roku mogłyśmy cieszyć się przeżywając srebrny jubileusz.

Jubileuszowe obchody zaczęłyśmy od Nowenny we wspólnotach, a tuż przed głównymi obchodami jubileuszowymi miałyśmy Triduum w naszym kościele w Guabira Villa Fatima.
W pierwszym dniu Triduum modliłyśmy się za naszych dobrodziejów wspomagających nas duchowo i materialnie. W tej modlitwie zawierało się między innymi dziękczynienie za każdego, kto przez te lata wspierał naszą posługę misyjną. W drugim dniu dziękowałyśmy za każde powołanie, które nam Bóg ofiarował z ziemi boliwijskiej i prosiłyśmy o łaskę wierności dla każdej z nas i o nowe powołania. W trzecim dniu Triduum  wynagradzałyśmy za nasze niedbalstwa i niewierności w posłudze na ziemi boliwijskiej.

W dniu głównych uroczystości Mszę świętą ofiarowałyśmy w intencjach dziękczynnych za 25 lat posługi Sług Jezusa w Boliwii. Mszę św. pod przewodnictwem biskupa Ordynariusza z Santa Cruz de la Sierra ks. bp. Sergio Gualberti koncelebrowali ks. proboszcz z Montero o. Jan Kukla OFM Conv., ks. proboszcz z Bulo Bulo Michał Chromiński, gwardian kapucynów z Naranjal o. Edwin Delgado OFM Cap. oraz o. Oscar OFM Conv. i o. Cristian OFM Cap. We Mszy św. uczestniczyło też wiele osób szczególnie pomagających nam w tych latach, jak również rodziny sióstr, nasi obecni współpracownicy i wierni z Guabira.

W homilii ks. biskup skupił się na słowie służyć, które w czytaniach tej niedzieli powtarzało się kilka razy. Z Pierwszego Listu Świętego Pawła Apostoła do Koryntian rozważał słowo: Niech uważają nas ludzie za sługi Chrystusa. Z Ewangelii według Świętego Mateusza Słowa Jezusa skierowane do swoich uczniów: Nikt nie może dwom panom służyć. Bo albo jednego będzie nienawidził, a drugiego – miłował; albo z jednym będzie trzymał, a drugim wzgardzi. Nie możecie służyć Bogu i Mamonie! Ks. biskup wskazał na odpowiedzialność i piękno daru służby Panu w Kościele boliwijskim.

Po uroczystej Eucharystii zaproszeni goście udali się na wspólny obiad do naszej wspólnoty. Był to czas serdecznych rozmów, wspomnień, podziękowań, miłego spotkania. Na zewnątrz przed kościołem młodzież częstowała wszystkich uczestników symbolicznym ciastkiem i napojem. Na zewnątrz była też przygotowana wystawa dotycząca naszej posługi w Boliwii udokumentowana licznymi zdjęciami.

Dziękujemy Bogu za naszą misję i wszystko, co w tym czasie 25-lecia mogłyśmy uczynić dobrego na ziemi boliwijskiej. Równocześnie wyrażamy wdzięczność w modlitwie Bogu za wszystkich naszych dobroczyńców. Niech Bóg będzie we wszystkich uwielbiony.

Sługi Jezusa z Boliwii