Fitness na wsi
30 marca 2020
Rekolekcje dla rodzin „Błogosławieni miłosierni”
24 kwietnia 2020

Rekolekcje dla kobiet ON-LINE „Ojciec czeka z miłością”

Pozamykaliśmy drzwi, ale serca mamy otwarte i jeszcze bardziej spragnione Bożej łaski i relacji. Dlatego rekolekcje dla kobiet musiały się odbyć w taki sposób, jaki jest możliwy, czyli on-line.

Walcząc do końca o dostęp do laptopa, konto na Skype, ciszę i czas wolny, a wreszcie o połączenie z Internetem, w sobotę 28 marca 2020r. za ekranami zasiadły studentki, osoby pracujące, żony, matki i babcie. Czy udało się stworzyć wspólnotę rekolekcyjną przez Skype? Tak, bo serca połączył Jezus Chrystus. Odczułyśmy to już na wstępie rekolekcji, gdy podczas dzielenie sią Słowem Bożym On sam stał pomiędzy nami… w wizerunku Miłosierdzia Bożego za plecami jednej z uczestniczek. Dał nam swoisty CZAS ŁASKI, podczas którego OJCIEC CZEKAŁ Z MIŁOŚCIĄ miłosierną. Opowiadał o niej ks. Łukasz podczas konferencji (wyrazy wdzięczności!).

Następnie Uczestniczki badały zakamarki swojego serca, reflektując różne aspekty miłosierdzia przy pomocy prezentacji i podpowiedzi. Na koniec pisały modlitwy, których słowami mogły się modlić podczas Adoracji i Koronki do Bożego Miłosierdzia (transmisje na żywo). Wirtualnie przeszłyśmy Drogę Krzyżową z myślami Eleonory Motylowskiej. Podzieliłyśmy się także pomysłami, jak dziś kobieta może żyć miłością miłosierną, w dobie lęku i bezradności. Refleksji było wiele, m.in. „nie przeszkadzać innym w uczynkach miłosierdzia”, czyli np. przyjąć czyjąś pomoc… Jakże trafna podpowiedź, zważywszy, że przyzwyczailiśmy się radzić sobie samodzielnie. Rekolekcje zakończyłyśmy udziałem w Eucharystii transmitowanej na żywo z kościoła w Ryczowie.

Zamieszczamy wiersz jednej z Uczestniczek jako ilustrację dla dnia Bożej łaski dla kobiet.