Rekolekcje dla kobiet ON-LINE „Ojciec czeka z miłością”
24 kwietnia 2020
Peregrynacja relikwii świętej Zyty – Przemyśl
30 kwietnia 2020

Rekolekcje dla rodzin „Błogosławieni miłosierni”

Miłosierni czyli działający z łaską Bożą, a więc – błogosławieni. A błogosławieni znaczy szczęśliwi! Reasumując, MIŁOSIERNI równa się SZCZĘŚLIWI. Taka była puenta rekolekcji dla rodzin, które przeżywaliśmy on-line w Niedzielę Miłosierdzia Bożego 19 kwietnia 2020r. A jaki był początek?

Początkiem była Eucharystia z Łagiewnik bądź z Łodzi (Msza św. dla dzieci z kanału „Mocni w duchu”). A dalej, już poprzez grupę na Skype, zaczynaliśmy zawsze od najmłodszych, którzy jako pierwsi słuchali, rysowali, kleili itd. Na początek kukiełki do przypowieści o miłosiernym ojcu, którą później przedstawiała cała rodzina. Rodzice natomiast usłyszeli konferencję ks. Piotra o miłosierdziu Bożym oraz pochylili się warsztatowo nad Słowem Bożym. Przy pomocy symboli wody, mleka i miodu mogli przemyśleć, na ile czerpią z łaski Chrztu św., jak rozumieją i praktykują miłosierdzie oraz co jeszcze mogą zrobić dla siebie i innych. O 15.00 przeżywaliśmy też Godzinę Miłosierdzia w łączności z całym Kościołem.

Drugą część warsztatu pt. ”Miłosierny tata, miłosierna mama” zakończył emocjonujący quiz dla całej rodziny. Pożegnaliśmy się, przedstawiając Panu Bogu intencje rodzin oraz wszystkich potrzebujących Bożego Miłosierdzia.

Poniżej prezentujemy kilka dzieł sztuki najmłodszych Uczestników rekolekcji…