Rekolekcje Muzyczno-Teatralne – lipiec 2014
12 listopada 2014
Nowenna do Dzieciątka Jezus
28 grudnia 2014

W Centrum Duszpasterskim w Guabira

Chrzest dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

Już od czterech lat w archidiecezji Santa Cruz przygotowanie do I Komunii św. i do bierzmowania trwa 2 lata. Na zakończenie I-go roku przygotowania do I Komunii św. jest chrzest dzieci, które z różnych powodów nie były jeszcze ochrzczone. W tym roku w grupie ponad 200 dzieci jest ok. 60 dzieci w wieku od 9-14 lat bez sakramentu chrztu św. W październiku przygotowałyśmy już dwa kursy, tj. po 3 spotkania dla rodziców i chrzestnych dzieci. Uroczystość Chrztu św. odbyła się 27.10.br. w kościele Matki Bożej Fatimskiej w Guaira. Polecamy modlitwie dzieci i ich rodziny.

Ministranci z Guabira

Przy obu kościołach prowadzimy grupy ministrantów, które w tym roku już dwa razy powiększyły się o nowych członków. Po 3 miesiącach uczestniczenia w cotygodniowych spotkaniach kandydaci są uroczyście przyjmowani do grona ministrantów podczas niedzielnej Eucharystii. Na spotkaniach chłopcy rozważają Słowo Boże i zobowiązują się do przykładnego życia wg 10 przykazań, wierności codziennej modlitwie i comiesięcznej spowiedzi.

W I sobotę lipca grupa 30 ministrantów uczestniczyła w Kongresie Eucharystycznym w Santa Cruz, zorganizowanym przez oo. Salezjanów. Zebrani reprezentanci ministrantów z całej archidiecezji wysłuchali konferencji arcybiskupa Mons. Sergio Gualbertii na temat „Realna obecność Chrystusa w Eucharystii”. Ks. Arcybiskup udzielil ministrantom wielu praktycznych wskazówek dotyczących służby przy ołtarzu. To było bardzo owocne spotkanie dla nich.