Serce serc

Zaglądam Jezu do Twojego serca i widzę tylko jedno, tylko Miłość. To ona Ciebie określa a mnie stwarza, powołuje, odradza.
To Ona zachwyca, podnosi, raduje, czasem zawstydza. To Ona umacnia, nawraca, burzy mury. To Ona jest niezmienna w uczuciach w zdumiewającym szacunku dla każdego. To Ona mnie przemienia. To Ona, to Ona, to Ona…

Uwielbione Ciało – żywy Bóg

Kiedyś Dawid w uwielbieniu tańczył przed Arką Pana, bo miłość Go roznosiła i z tej miłosnej radości tańczył.
Ile w nas tej ogromnej, szalonej radości w procesji za Najświętszym Bogiem, czym się ona różni od konduktu, w którym żałobnicy nie maja powodów do radości choć chwila jest wzniosła i majestatyczna.

Więzi i Miłość

http://www.parafia.gdynia.pl/

Ideał wzajemnych odniesień, uzupełnień i zależności…
Trójjedyny Bóg jest nie do pojęcia w ludzkich pojęciach. Wymyka się, przerasta, intryguje, niepokoi ale… ludzie próbują i z tą tajemnicą sobie poradzić- szukają analogii. Czy po ludzku taka jedność jest możliwa, pomiędzy

Czytaj dalej

Ożywiciel, Odnowiciel, Pocieszyciel

Żyj Duchu Święty we mnie żyj, tchnij kędy chcesz, wyrwij mnie ze schematów myślenia, przeżywania, działania. Chcę Nowego Życia, Życia z Ducha. Jesteś silny i nieogarniony. Działaj swoja pełnią i wypełniaj mnie Sobą po brzegi bym żyła naprawdę bez połowiczności, bez lęków i wątpliwości. Uczyń mnie szaloną z Miłości na zawsze.

Polsko Ojczyzno ma

fot: wikipedia.org

Ty żyjesz siłą życia świętych wyznawców i mocą śmierci Twoich męczenników. To też o takiej krwi pisał ks. Karol Dąbrowski w pieśni: „ Ojczyzno ma tyle razy we krwi skąpana…” To taką też krwią okupił walkę o prawdę Stanisław ze Szczepanowa. On wiedział co jest wartością większą niż życie i co jest miłe Bogu.

Czytaj dalej